ICP vs Persony vs JBTD vs Archetypy - jak nie dać się zwariować w klient centrycznym świecie produktów?
Wydanie PREMIUM#136
Cześć 💙
Temat Premium na dzisiaj:
ICP vs Persony vs JBTD vs Archetypy - jak nie dać się zwariować w klient centrycznym świecie produktów?
Zaopatrz się w notatnik 📰 i swój ulubiony trunek 🍺🍸.
Życzymy dobrej lektury,
Grzegorz i Kamil
To jest wydanie PREMIUM - przeznaczone jednemu lub dwóm tematom. Pełne zagłębienie od Od A do Z. Problem, how to, kogo warto śledzić, gdzie uzupełnić wiedzę, narzędzia, szablony, dodatkowe materiały. Oszczędzasz czas i pieniądze na poszukiwanie wartościowych materiałów
AGENDA
🔷 Dlaczego ten temat jest ważny dla Product Managera?
🔷 ICP, Persony, Archetypy, JBTD - omówienie najważniejszych aspektów.
🔷 Kiedy je stosować?
🔷 Czym różnią się od siebie?
🔷 Buyer persona vs User Persona
🔷 Tworzenie person - sketch sheets
🔷 Persona canvas
🔷 Jobs to be done 2.0
🔷 Wskazówki oraz pro tipy
🔷 Polecane materiały
💙 DLACZEGO TO WAŻNE DLA PRODUCT MANAGERA?
ICP, Persony, JBTD i Archetypy pozwalają Product Managerom na holistyczne podejście do zarządzania produktem. Od fazy koncepcji, przez rozwój, aż po wprowadzenie na rynek i iteracje, te narzędzia zapewniają solidną podstawę do tworzenia produktów, które są nie tylko technicznie zaawansowane, ale także głęboko rezonują z potrzebami i oczekiwaniami użytkowników.
1️⃣ Definiowanie ICP dla precyzyjnego rozwoju produktu: Jako Product Manager, zrozumienie Idealnego Profilu Klienta (ICP) jest kluczowe do tworzenia produktów, które dokładnie odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom najbardziej wartościowych klientów. Pozwala to na skupienie zasobów i wysiłków na funkcjach i usprawnieniach, które będą miały największy wpływ na tę grupę, zwiększając tym samym szanse na sukces rynkowy produktu.
2️⃣ Wykorzystanie Person do projektowania użytkownika: Tworzenie person użytkowników pozwala Product Managerom lepiej zrozumieć, kim są ich użytkownicy, jakie mają potrzeby, jakie problemy próbują rozwiązać, i jakie są ich nawyki. To z kolei umożliwia projektowanie bardziej intuicyjnych i użytecznych interfejsów oraz funkcji produktu, które będą rezonować z oczekiwaniami i preferencjami użytkowników.
3️⃣Zastosowanie JBTD w innowacji i optymalizacji produktu: Metodologia 'Jobs to be Done' pomaga Product Managerom skupić się na konkretnych zadaniach, które użytkownicy chcą wykonać, korzystając z produktu. To podejście pozwala na identyfikację i rozwiązanie rzeczywistych problemów użytkowników, co prowadzi do tworzenia innowacyjnych funkcji i usprawnień, które naprawdę poprawiają doświadczenia użytkowników.
4️⃣Wykorzystanie Archetypów w komunikacji i Brandingu produktu: Zrozumienie archetypów pozwala Product Managerom na tworzenie silniejszych, emocjonalnych powiązań z użytkownikami. Stosując te uniwersalne wzorce w komunikacji i branding produktu, można lepiej rezonować z wartościami i aspiracjami użytkowników, co zwiększa ich zaangażowanie i lojalność.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to 💜 PRODUCT ART 💜 to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.