Cześć 💙
Dzisiaj zapraszamy na wersje Premium. Zagłębiamy się w temat Interim Product Managementu ze wszystkimi przyległościami.
Temat Premium na dzisiaj:
Interim Product Manager
Zaopatrz się w notatnik 📰 i swój ulubiony trunek 🍺🍸.
Życzymy dobrej lektury,
Grzegorz i Piotr
PS. Twój feedback jest dla nas najważniejszy, więc napisz nam, jeśli są jakieś tematy, które chcesz, żebyśmy kompleksowo omówili w wydaniu Premium.
Daj nam znać na jaki temat chcesz przeczytać kolejne wydania Premium.
Dodatkowo serdecznie zapraszamy tych, których nie oglądali jeszcze naszego wywiadu z Aakashem Guptą. Godzinka produktowego mięska od jednego z najlepszych ekspertów w branży.
A za tydzień zapraszamy Was na wywiad z Kamilem Brzezińskim.
Mały sneak peak rozmowy z Kamilem poniżej:
AGENDA
🔷 Kim jest Interim Product Manager?
🔷 Kiedy i dlaczego zatrudnić Interim Product Managera?
🔷 Jak zostać Interim Product Managerem?
🔷 Kim jest Interim & Fractional CPO?
🔷 Kiedy i dlaczego zatrudnić Interim CPO?
🔷 Różnice między Frakcyjnym Product Managerem, Frakcyjnym CPO, konsultantem i pełnoetatową rolą
🔷 Współpraca Fractional CPO z pozostałymi CxO
🔷 Kariera frakcyjnego produktowca
💙 Kim jest Interim Product Manager
W dzisiejszym wydaniu będziemy zgłębiać pojęcie Interim Product Managera i jak zwykle zaczniemy od zdefiniowania, czym jest ta rola. Otóż Interim, czyli Tymczasowi menedżerowie produktu (IPdM) są zwykle zatrudniani tymczasowo w celu wypełnienia luk, prowadzenia określonych projektów lub zapewnienia wiedzy specjalistycznej w krytycznych fazach cyklu życia produktu.
W przeciwieństwie do tradycyjnych produktowców, od IPM oczekuje się szybkiej adaptacji do nowych środowisk i natychmiastowego wpływu. Możesz o tym pomyśleć jak o specjalnym zespole zadaniowym, który ma na celu szybkie i skuteczne rozwiązanie konkretnego problemu lub dowiezienie określonych rezultatów (outcomów).
Kluczowe obowiązki tymczasowego produktowca mogą zawierać:
Działania strategiczne i taktyczne: Opracowywanie i wdrażanie krótkoterminowych strategii zgodnych z długoterminowymi celami firmy.
Prowadzenie zespołów cross-funkcjonalnych: Prowadzenie i koordynowanie działań z różnymi zespołami w celu zapewnienia spójnych wysiłków na rzecz realizacji celów produktowych.
Analiza rynku i adaptacja: Szybka analiza trendów rynkowych i opinii klientów w celu wprowadzenia niezbędnych zmian w strategii produktowej.
Zarządzanie interesariuszami: Skuteczna komunikacja i zarządzanie oczekiwaniami różnych interesariuszy, w tym kadry kierowniczej i członków zespołu.
Podsumowując, Interim Product Manager zapewnia krótkoterminowe wypełnienie luki w zespole. Może być to szczególnie przydatne, gdy budowany jest zespół produktowy i organizacja potrzebuje wsparcia w zatrudnianiu pierwszych produktowców. Tymczasowy produktowiec może też działać jako coach produktowy czy sparing partner i wspierać zarówno managerów, jak i członków zespołu.
💙 Kiedy i dlaczego zatrudnić Interim Product Managera?
W szybko zmieniającym się świecie zarządzania produktami firmy często stają przed wyjątkowymi wyzwaniami, które wymagają natychmiastowej wiedzy i przywództwa.
Właśnie tam do gry wkraczają tymczasowi menedżerowie produktu. Ci doświadczeni profesjonaliści zapewniają krótkoterminowe rozwiązania o długotrwałym wpływie.
Tymczasowy menedżer produktu odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu sukcesu wysiłków związanych z rozwojem produktu. Są oni odpowiedzialni za nadzorowanie całego cyklu życia produktu, od pomysłu do uruchomienia, a nawet optymalizacji po uruchomieniu. Dzięki rozległej wiedzy branżowej i doświadczeniu mogą oni zapewnić strategiczne wytyczne i upewnić się, że produkt jest zgodny z wymaganiami rynku.
Ponadto tymczasowy menedżer produktu działa jako łącznik między różnymi zespołami w organizacji. Współpracuje z zespołami wielofunkcyjnymi, takimi jak deweloperzy, marketing i sprzedaż, aby zapewnić, że wszyscy są zgodni i pracują nad tymi samymi celami. Taka koordynacja jest niezbędna dla efektywnego rozwoju produktu i udanego wprowadzenia go na rynek.
Co więcej, tymczasowy menedżer produktu wnosi do firmy świeże spojrzenie. Może on obiektywnie ocenić bieżące procesy rozwoju produktu, zidentyfikować wąskie gardła i zalecić ulepszenia. Ich zewnętrzny punkt widzenia może pomóc odkryć innowacyjne rozwiązania i wyprzedzić konkurencję.
Ogólnie rzecz biorąc, tymczasowy menedżer produktu jest istotnym zasobem dla twojego zespołu, zapewniając strategiczne wytyczne, wspierając współpracę i napędzając innowacje.
Zatrudnienie tymczasowego menedżera produktu oferuje wiele korzyści dla Twojej firmy. Przeanalizujmy bardziej szczegółowo niektóre z kluczowych korzyści.
Jeśli Twój e-mail kończy się w tym miejscu to znaczy, że nie masz dostępu do Premium.
Dołącz do Premium jeszcze dzisiaj. Skorzystaj z 7 dniowego Trial’a.Rozejrzyj się i sprawdź czy to dla Ciebie. Gwarantuje Ci, że to będzie jedno z lepiej zainwestowanych pieniędzy w 2024 roku na Twój rozwój!
W przeciwnym razie zwrócę Ci pieniądze :)
PS. Wystawiamy FV więc możesz wrzucić inwestycję jako koszt.Szukasz Sparing Partnera w rekrutacji, budowie kariery czy wsparcia produktowego? Pomożemy :)
Zapisz się na darmowy speed dating online z innymi Product Managerami (7 minutowe spotkania 1-2-1) - spotkanie odbędzie się 18/04/2024
Wywiad z Kamilem Brzezińskim już za tydzień!
Dołącz do Premium ze zniżką 20% , aby nie przegapić. Kupon ważny przez 48H.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to 💜 PRODUCT ART 💜 to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.